BEKİR TÜRKCAN KİMDİR?

Bekir Türkcan Kimdir ?

1981 Uşak doğumluyum. Çocukluk yıllarım ise Balıkesir’de geçti. Ressam bir babanın çocuğu olmanın getirisiyle, küçük yaşlardan itibaren çizime karşı hep ilgim oldu; bu doğrultuda da kendimi daha çok geliştirebilmek adına Güzel Sanatlar Fakültesi yetenek sınavlarına hazırlanma sürecim başladı. 2000 yılında Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nü kazanarak eğitimime devam ettim ve 2005 yılında mezun oldum. Okul yıllarım ve sonrasındaki süreçte, dövme sanatına karşı oluşan ilgimle beraber, turistik beldelerde, yaz sezonlarında dövme yapmaya başladım.

Bu işi meslek haline getirip, sürekli kılmak amacıyla da İstanbul’da, Golden Arrow Tattoo Studyo’da kendimi geliştirme sürecim başlamış oldu. Kısa bir süre sonra, İzmir’e yerleşerek, Coşkun Şakre Tattoo Studyo’da; 2016 senesinde, kendi stüdyom olan Don Kişot Dövme Stüdyosu’nu açana kadar çalışmalarıma devam ettim. 


Ağırlıklı olarak çizgisel ve renkli(watercolor) dövmeler çalışsam da, müşterilerimle yaptığımız görüşmelerde, ortak paydada buluşarak, farklı tarzları da çalışmalarıma yansıttığım durumlar olabiliyor. Bu anlamda, 2014 senesinde almaya başladığım kaligrafi eğitiminin de, sanatıma fazlasıyla katkı sağladığını düşünüyorum. 
Benim için önemli olan, sanatımı icra ederken, sonunda çıkan işle mesleki tatmini yaşamam kadar; müşterilerimin de, ömür boyu üzerlerinde taşımak niyetiyle yaptırdıkları dövmeleriyle, stüdyomdan yüzlerinde gülümsemeyle, mutlu ayrılmalarıdır...